Ana Sayfa » Afyonkarahisar » Afyonkarahisar Kültür ve Turizm » Afyonkarahisar Gezilecek Yerler – Abdülkadir Geylani Türbesi

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler – Abdülkadir Geylani Türbesi

Sponsorlu Bağlantılar

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler – Abdülkadir Geylani Türbesi

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler – Abdülkadir Geylani Türbesi başlıklı yazımızda sizlere konu odaklı bilgiler vermeye çalışacağız. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa sitemizde arama yaparak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi yazımıza geçelim. Abdülkadir Geylani’nin torunlarından olan Abdülkadir Geylani’ye ait bir türbe ve yanında cami bulunmaktadır. Türbe içinde ayrıca müritlere ait çok sayıda sandukalar bulunmaktadır. Vesikalara göre Abdülkadir Geylani 17’nci asrın başlarında Bolvadin’e gelmiş, Şıhlar (Ağılönü) Mahallesi’nde bulunan Kadri Tarikatı’nın tekkesini kurmuştur. Bu tekke misafirhane, çilehane, mektep, medrese ile bir külliye haline getirilmiştir.

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler - Abdülkadir Geylani Türbesi

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm alanına ait Afyonkarahisar Gezilecek Yerler – Abdülkadir Geylani Türbesi konusu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Bunun için gerek sitemizden gerekse farklı kaynaklardan araştırma yapabilirsiniz. Afyonkarahisar Gezilecek Yerler – Abdülkadir Geylani Türbesi başlıklı yazımızda aktarabileceklerimiz bunlar. Abdülkadir Geylani Türbesi Afyonkarahisar Bolvadin İlçesi, Ağılönü Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Neyi İle Meşhur?