Ana Sayfa » Ağrı » Ağrı’da Yapılacak Şeyler – Ağrı’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Ağrı’da Yapılacak Şeyler – Ağrı’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı’da Bunları Yapın

Ağrı’da gitmeyi düşünüyorsanız ve Ağrı’ya gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Ağrı’da yapmanız gerekenler. Ağrı’ya gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Ağrı’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Ağrı İSHAK PAŞA SARAYI

İşte Ağrı’da Yapılacak Şeyler

– Geçmişe şefkat açıp kucağında uygarlıklar büyüten Ağrı ilimiz; 4000 yıl sonra bugün çağdaş yaşamın tüm huzur ve heyecan boyutlarında var olduğunu söylüyor ve diyor ki;

– 200 yıl öncesinin İshak paşa sarayı ile 3000 yıl öncesinin Doğubeyazıt Kalesinin yanyana ister bir gün batımı kızıllığında ister tabiatın baştan ayağa bir dua kesildiği daha ilk gün ışıkları doğmadan panoramik bir tablo gibi yaşadığın takvimin çerçevesiyle seyret.

– İster, gökyüzünün mavisine sınırlarını çizen Meya vadisinin yem yeşil sessizliğinde otur ve tepende dikili 3000 yıllık kaya evlerine bakarak hafızanda en diri efsanelerle tüm zamanların yorgunluğunu at.

Sponsorlu Bağlantılar

– İstersen gel, Kutsal kitapların adından bahsettiği bir Nuh Tufanı sonrası Varoluşun esrarı olan gemiye. Cudi Dağının eteklerinde tanık ol.

– Yada istersen rengarenk ışıklarla parıldayan buzdan dikit ve sarkıtların oluşturduğu Buz mağarasında tabiatın bir harikasını gör.AĞRI DAĞI…

– Ya da Adem ile Havva’nın elmayı yemeden önceki cennetini gör…

– İstersen gel, yeryüzünün en büyük aşkını Keşişin Bahçesinde gör ve “Bu yerde mi kül oldular” de..

Sponsorlu Bağlantılar

– Gel göllerin en yükseğine çık ve Güzelliklerin güzelliğinin nasıl olduğunu gör.

– İstersen kartallara yuva olmuş yüksek kayalıklarla çevrili kanyonlar arasında kıvrıla kıvrıla akan elli millik Murat suyunda rafting yapmanın heyecanı yaşa.

– Ya da istersen uzun etekli dağlarımızın beyaz karlarında uçmaya denk, kaymanın heyecanını yaşa…

BEKLİYORUZ…


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neyi İle Meşhur?