Ana Sayfa » Ankara » Ankara’da Yapılacak Şeyler – Ankara’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Ankara’da Yapılacak Şeyler – Ankara’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara’da Bunları Yapın

Ankara’ya gitmeyi düşünüyorsanız ve Ankara’ya gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Ankara’da yapmanız gerekenler. Ankara’ya gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Ankara’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

İşte Ankara’da Yapılacak Şeyler

Türkiye’nin başkenti Ankara, sakin ve düzenli bir şehir olarak tanınır, bunun yanında gezilip görülmesi gereken birçok ünlü yere sahiptir. Anlatmakla bitmeyecek kadar görkemli ve destansı bir tarihe sahip olan Ankara’da görülmesi gereken yerlerde bir o kadar çoktur. Gerek eski yapılar gerekse modern yapılar, parklar başkenti yaşanılası bir yer kılar.

– Öncelikle Anıtkabir’i ziyaret edin; Ankara’da bulunuyorsanız eğer, Anıtkabir’e uğramadan olmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait olan Anıtkabir, tüm haşmetiyle Ankara’ya tepeden bakar. İçerisinde bulunan Atatürk’ün eşyaları ve bal mumu heykeli sizi oldukça etkileyecek.

– Müzeleri gezin; Ankara şehir merkezinde bulunan 42 adet müze, şehri tanımak için yararlanabileceğiniz diğer kısımlar. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi bunların başlıcalarıdır.

-Gençlik parkına gidin; Ulus’ta bulunan Gençlik Parkı, kuşlar için bahçe, açık hava tiyatrosu, çocuk bahçesi, yüzme havuzu ve gezi yolu barındırmaktadır. Türkiye’nin ilk bilim merkezi bu park içerisinde inşa edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara Cumhuriyet Müzesi

-Atatürk Orman Çiftliğine gidin; 1925 yılında Atatürk’ün Ankara’da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimatla kurulan Atatürk Orman Çiftliği, Ankara halkının gezebileceği, nefes alacağı yemyeşil bir alandır.

-Kocatepe Cami’ne gidin.

-Keçiörende teleferiğe binin.

Sponsorlu Bağlantılar

– Beypazarı ve Kızılcahamam’a gidin .

– Gölbaşı’nda mutlaka çay için.

– Hasat zamanına denk gelirseniz taze nohutun tadına bakın.

– Kale içi evlerini görmeden dönmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

-Ankamall de üç boyutlu sinema izleyin.

– Ankara Kalesi’ni mutlaka görün.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neyi İle Meşhur?