Ana Sayfa » Burdur » Burdur’da Yapılacak Şeyler – Burdur’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Burdur’da Yapılacak Şeyler – Burdur’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Burdur’da Bunları Yapın

Burdur’da gitmeyi düşünüyorsanız ve Burdur’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Burdur’da yapmanız gerekenler. Burdur’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Burdur’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

İşte Burdur’da Yapılacak Şeyler

Burdur tatilinde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler hakkında detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsin. Tatilini daha verimli kılmak için editörlerimiz tarafından hazırlanan bilgileri inceleyerek Burdur tatilini planlayabilirsin. Burdur yöresinde yer alan tarihi yerler, yapılacak aktiviteler, yemek yenilecek mekanlar hakkında Burdur sayfamızda paylaşımlarda bulunabilirsin. Tatilinle ilgili görüşlerini sayfamıza ekleyerek, senden sonra gidecek olan gezginlere önerilerde bulunabilirsin.

Burdur Sagalassos

Eğer Burdur’a giderseniz;

Ceviz Ezmesi, Burdur Şiş, Altınyayla (Dirmil) Kebabı, Haşhaş Helvası yemeden, Burdur Müzesini, İnsuyu Mağarasını, Bakibey Konağını, Taşoda Konağını, Mısırlılar Evini, Ulu Cami ve Saat Kulesini, Burdur Gölünü, Salda Gölünü, Sagalassos Antik Kentini, Kibyra Antik Kentini görmeden, Sagalassos Antik Kentine giderken, Ağlasun İlçemizde alabalık ve kiraz yemeden, Susamlık Tepesi’nde ya da Şehitlik Tepesi’nde Burdur manzarasını seyrederken çay içmeden Burdur’dan dönmeyin.

Burdur Arkeoloji Müzesi

Burdur arkeoloji Müzesini ve il merkezindeki Osmanlı Dönemi sivil mimari örneklerinden Taşoda Etnografya Müzesini, Bakibey Konağını ve Çelikbaş Konaklarını mutlaka ziyaret edin. İl merkezi, Yukarı Pazar Semtinde üretilen “ceviz ezmesi” olarak adlandırılan ceviz tatlısından, Burdur’a has “Burdur şiş” ten ve Sagalassos Antik Kenti yolu üzerinde yöreye has süzme yoğurt ile alabalık yemeden, gelmeyin. Bakırcılar çarşısında, hediyelik bakır eşya ve Burdur Alacası sipariş vermeyi de sakın unutmayın.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neyi İle Meşhur?