Ana Sayfa » Denizli » Denizli’de Yapılacak Şeyler ve Denizli’de Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Denizli’de Yapılacak Şeyler ve Denizli’de Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Denizli’de Bunları Yapın

Denizli’ye gitmeyi düşünüyorsanız ve Denizli’ye gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Denizli’de yapmanız gerekenler. Denizli’ye gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Denizli’de keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işte size fırsat. Denizli denince akla ilk gelen şeyler Pamukkale, Denizli horozu ve kaplıcalarıdır. Bunların yanı sıra Denizli’nin tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Denizli’ye ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Denizli’de Yapılacak Şeyler

Denizli Kış Sporları

Bozdağ Kayak Merkezi

Bozdağ Kayak Merkezi

Denizli’de kış sporu olur mu demeyin. Ege Bölgesinde olmasına rağmen kış sporları için uygun illerimizden birisidir. Denizli sınırları içerisinde kalan birçok dağ sayesinde Ege Bölgesinde kış sporları yapabileceğiniz nadir illerden birisidir. Denizli’de bulunan Karcı Dağı, Honaz Dağı, Bozdağ, Karkın Dağı kış sporları yapmak için elverişlidir.

Denizli Bisiklet Turları

Bisiklet Turları

Bisiklet Turları

Bir yandan spor yapmak bir yandan da Denizli ve Denizli’nin doğasıyla iç içe olmak için yapacağınız en uygun aktivite bisiklet turu yapmak. Denizli’de bisiklete binebileceğiniz birçok parkur bulunmakta. Pamukkale, Güzelpınar, Haytabey, Karahayıt, Uzunpınar gibi yerlerde rahatlıkla bisiklet turu yapabilirsiniz.

Denizli Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok insan için pek alışık olunmayan yamaç paraşütü aktivitesini listenize dahil edebilirsiniz. Çünkü Denizli’de yamaç paraşütü yapabilecğiniz uygun bir yer var. Honaz Dağı. Honaz Dağında hem yamaç paraşütü uçuşu hem yelken yani delta uçuşu hemde kanat uçuşu için uygun parkurlar bulunmakta. Bu parkurlar tam olarak Honaz Dağı Serinhisar ilçesinde ve Çökelez Dağı Pamukkale Ören Yerinde bulunmaktadır.

Denizli Jeep Safari

Jeep Safari

Jeep Safari

Kültür olarak pek bilmediğimiz ve genellikle ilgi duymadığımız jeep safari aktivitesine son yıllarda ilgi artmakta. Eğer sizde jeep safari yapmak isterseniz Denizli, bu aktiviteyi yapabileceğiniz illerimizden birisidir. Tıpkı bisiklet turu gibi bir yandan jeep safari yaparken bir yandan da Denizli’nin sahip olduğu güzellikleri görebilirsiniz. Jeep safari yapabileceğiniz yerler Beyağaç Kartal Gölü, Denizli Çamlık ve Güney Şelalesidir.

Denizli Su Sporları

Denizli’ye gittiğiniz zaman sizlerde göreceksiniz ki Denizli’de en ünlü aktivitelerden biriside su sörfüdür. Eğer sizlerde su sörfü heyacanını yaşamak isterseniz Beyağaç Kartal Gölü, Adıgüzel Barajı ve Işıklı Gölü bu aktivite için uygundur.

Sponsorlu Bağlantılar

Denizli’ye Gidince Yapmadan Dönmeyin

Pamukkale Traventerlerini gezmeden,

Pamukkale Traventerleri

Pamukkale Traventerleri

Pamukkale’nin şifalı sularına, Karahayıt ve Yenice kaplıcalarına girmeden,

Karahayıt Kaplıcaları

Karahayıt Kaplıcaları

Tarihin en önemli yerlerinden Hierapolis, Laodikeia, Colossae, Tripolis ve Heraklia Salbace antik kentlerini ziyaret etmeden,

Kaleiçi Çarşısı ve Babadağlılar Çarşısını gezmeden,

 Kaleiçi Çarşısı

Kaleiçi Çarşısı

Sponsorlu Bağlantılar

Karcı Dağı eteğinde bulunan Çamlık mesire yerinde piknik yapmadan

dönmeyin…

Denizli Yapılacak Şeyler ve Yapmadan Dönmeyin Foto Galeri


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neyi İle Meşhur?