Ana Sayfa » Düzce » Düzce Gezilecek ve Görülecek Yerler

Düzce Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sponsorlu Bağlantılar

Düzce’de Nereleri Gezmelisiniz?

Düzce’ye gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Düzce iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Düzce’ye gidince rahat eder.

Düzce Gezilecek Yerler ve Görülecek Yerler

Aydınpınar Şelalesi

Düzce Merkez ilçesinde bulunan bu şelale, tam bir şiir kıvamında. Adından da anlaşılacağı gibi Aydınpınar köyünde bulunan bu şelalede aynı zamanda yürüyüş parkuru da bulunmakta. Ayrıca trekking ve kamp yapma imkanınız da var. Ama isterseniz bölgedeki bungalov tipi evlerde de kalabilirsiniz. Bu şelaleye yakın bir alabalık tesisi var. İsterseniz yemeğinizi burada da yiyebilirsiniz.

Samandere Şelalesi

Sponsorlu Bağlantılar

Orman Bakanlığı tarafından tabiat anıtı olarak tescillenen bu şelalenin il merkezine mesafesi 26 kilometredir. Sakin bir şekilde dinlenebilir ve suyun kimi zaman sakin kimi zaman hırçın sesini seveceksiniz. Adından da anlaşılacağı gibi Samandere köyünde bulunmaktadır.

Güzeldere Şelalesi

Düzce Gölyaka ilçesinde bulunan bu şelalenin ilçeye mesafesi 15 kilometredir. Özellikle sonbaharda sarı renge, ilkbaharda ise yeşile boyanan şelalenin her mevsim ayrı bir güzelliği vardır. Hem piknik yapabilir hemde stres atabilirsiniz.

Akçakoca Ceneviz Kalesi

Sponsorlu Bağlantılar

Düzce merkeze olan mesafesi sadece 3 kilometredir. Doğa ile iç içe olan bu kale Cenevizliler tarafından inşa edilmiştir. Kalenin diğer bir güzelliği ise denizle dip dibe. İsterseniz piknik de yapabilirsiniz.

Konuralp Müzesi

Prusias Ad Hypium ismindeki antik Roma kentindeki eserleri korumak amacıyla bu müze kurulmuştur. 1977 yılında temeli atılan müze, maalesef 1992 yılında bitirilmiştir. Ama 1994 yılından sonra ziyaretçilere açılmıştır. Müzede toplamda 6 binden fazla eser bulunmakta. Bu eserler arasında binlerce sikke ve arkeolojik eser ile beraber yüzlerce etnografik eserde yer almakta.

Melen Çayı

Özellikle adrenalin dolu rafting yapılan bu çayın debisi özellikle Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yüksektir. Marmara bölgesinin önemli rafting noktalarından birisidir. Bu çayın %80 Düzce sınırları içindedir.

Düzce’de Gezilip Görülecek Diğer Yerler

  • Hemşin Cami

Sponsorlu Bağlantılar
  • Fakıllı Mağarası

  • Aktaş Şelalesi
  • Kurugöl Kanyonu
  • Çayağzı Plajı, Karaburun Plajı, Edilli Ağzı Plajı, Çuhallı Plajı v.b.

Düzce’de Gezilecek ve Görülecek Yerler Fotoğraf Galerisi


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Neyi İle Meşhur?