Ana Sayfa » Editörün Önerileri » Tekirdağ’da Yapılacak Şeyler ve Tekirdağ’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Tekirdağ’da Yapılacak Şeyler ve Tekirdağ’da Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Tekirdağ’da Bunları Yapın

Tekirdağ’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Tekirdağ’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Tekirdağ’da yapmanız gerekenler. Tekirdağ’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Tekirdağ’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Tekirdağ Denince Akla Gelenler

Tekirdağ denince akla ilk gelen şeyler Tekirdağ Köftesi, Tekirdağ şarabı, Tekirdağ rakısı, Tekirdağ kirazı, Şarköy Üzümü, Şarköy plajı ve ayçiçeğidir. Bunların yanı sıra Tekirdağ’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Tekirdağ’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Tekirdağ’da Yapılacak Şeyler

Tekirdağ Köy Kahvaltısı

Köy Kahvaltısı

Köy Kahvaltısı

Tekirdağ gezinize mutlaka köy kahvaltısı ile başlayın. Çünkü Tekirdağ köy kahvaltısı çok ünlüdür. Tekirdağ’da köy kahvaltısı yapmak için belli mekanlar var. Bu mekanlara gitmelisiniz. Başta doğal olarak yapılmış peynir ve reçel olmak üzere tadına doyamayacağınız daha bir çok çeşit var.

Tekirdağ Plajları

Şarköy Plajı

Şarköy Plajı

Bilindiği gibi Tekirdağ’ın az da olsa Karadeniz’e ve Marmara Denizine sınırı vardır. Denize gireceğiniz yerler Marmara Ereğlisi, Şarköy ve Tekirdağ merkezdir. Özellikle Şarköy plajları çok güzeldir. Bunun dışında Erikli ve Kumbağ plajları da gidilmesi gereken plajlardan.

Sponsorlu Bağlantılar

Tekirdağ Müzeleri

Rakoczi Müzesi

Rakoczi Müzesi

Şehirde iki adet müze vardır. Bunlardan birisi Namık Kemal Evi Müzesi ve Rakoczi (Rakoczy) Müzesidir. Namık Kemal Evi Müzesinde hem Namık Kemal’in özel eşyaları hemde bazı etnografik eserler sergilenmektedir. Rakoczi (Rakoczy) Müzesi ise Macar Prensi olan Frenc Rakoczi’nin 15 yıl boyunca yaşadığı evdir ve günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Tekirdağ’da son yılların popüler aktivitesi olan yamaç paraşütü aktivitesine katılmak isterseniz Uçmak Deresine gidin. Burada alacağınız kısa bir eğitimin ardından bu adrenalin dolu aktiviteyi yapabilirsiniz. Çünkü bu bölgede yamaç paraşütü eğitimi veren okullar bulunmakta.

Sponsorlu Bağlantılar

Tekirdağ Yöresel Yemekleri

Ciğer Sarması

Ciğer Sarması

Tekirdağ denince akla ilk gelen yöresel yemeklerden birisi de Tekirdağ köftesidir. Tekirdağ köftesini yerinde yemek bir başkadır. Gerçek Tekirdağ köftesi tadını buradaki hemen her restoranda tadabilirsiniz. Tekirdağ köftesinden başka önereceğimiz diğer yöresel yemekler ise ciğer sarma, ızgara köfte, damat paçasıdır. Ama siz Tekirdağ’a geldiğinizde yöre halkından da şehre özel tatları sorup tadabilirsiniz.

Tekirdağ’a Gidince Yapmadan Dönmeyin

*** Namık Kemal Evi Müzesini ve Rakoczi Müzesini görmeden,

Namık Kemal Evi Müzesi

Namık Kemal Evi Müzesi

*** Şarköy ve Kumbağ plajlarında denize girmeden,

Kumbağ Plajı

Kumbağ Plajı

*** Tekirdağ köftesinin tadına bakmadan,

Tekirdağ Köftesi

Tekirdağ Köftesi

*** Tekirdağ Karacakılavuz el dokumalarında satın almadan

Sponsorlu Bağlantılar
Karacakılavuz el dokumaları

Karacakılavuz el dokumaları

sakın dönmeyin…

Tekirdağ Yapılacak Şeyler ve Yapmadan Dönmeyin Foto Galeri


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neyi İle Meşhur?