Ana Sayfa » Osmaniye » Osmaniye Gezilecek ve Görülecek Yerler

Osmaniye Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sponsorlu Bağlantılar

Osmaniye’de Nereleri Gezmelisiniz?

Osmaniye’ye gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Osmaniye iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Osmaniye’ye gidince rahat eder.

Osmaniye Gezilecek Yerler ve Görülecek Yerler

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi

İçinde çok sayıda önemli kalıntılar bulunan bu bölge bir Neo-Hitit bölgesidir. Hatta Kral Asitawada’nın yazlık kalıntıları dahi mevcuttur. Hitit yazıları ilk defa burada bulunmuştur. Bu açık hava müzesi Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bulunmaktadır.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Sponsorlu Bağlantılar

Yine Kadirli ilçesinde yer alan bu milli park, yaklaşık 8.000 hektarlık bir alana sahip. Trekking, piknik ve kamp yapmak için oldukça elverişli olan bu park zengin bir bitki örtüsüne de sahiptir. Hem bölgeden hemde çevre il ve ilçelerden bir çok ziyaretçisi olan bu parkın en güzel manzaralarından birisi de Aslantaş Baraj Gölünün karşı tarafıdır.

Maksutoğlu Yaylası

Yine Kadirli ilçesinde yer alan bu yayla sadece Osmaniye’nin değil aynı zamanda Akdeniz Bölgesinin en güzek yaylalarındandır. Çevresinde de yaylalar bulunduğu için gün içinde diğer yaylalara geçme imkanınız da var. Genellikle mesire yeri ve piknik alanı olarak kullanılır. Kadirli ilçesinden minibüslerin kalkmaktadır.

Osmaniye’de Gezilip Görülecek Diğer Yerler

  • Tırmıl Höyüğü
  • Kadirli Ala Cami

  • Haruniye Kalesi
  • Saman Kalesi
  • Kurtlar Kalesi

Osmaniye’de Gezilecek ve Görülecek Yerler Fotoğraf Galerisi


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Neyi İle Meşhur?