Ana Sayfa » Sivas » Sivas’ta Yapılacak Şeyler ve Sivas’ta Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sivas’ta Yapılacak Şeyler ve Sivas’ta Yapmadan Dönmeyeceğiniz Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Sivas’ta Bunları Yapın

Sivas’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Sivas’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Sivas’ta yapmanız gerekenler. Sivas’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Sivas’ta keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Sivas Denince Akla Gelenler

Sivas denince akla ilk gelen şeyler Aşık Veysel, Kangal Çoban Köpeği ve Kangal Balıklı Çermik, Divriği Ulu Camii, bıçak ve Zara Balıdır. Bunların yanı sıra Sivas’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Sivas’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Sivas’ta Yapılacak Şeyler

Sivas Kış Sporları

Kış Sporları

Kış Sporları

Soğuk denince akla ilk gelen şehirlerden birisi olan Sivas’ta doğal olarak kış sporları seçenekleri bulunmakta. Yıldız Dağına çıkarak burada kışın kayak ve snowboard yapabilir, yazın ise ata binebilir veya doğa ve dağ yürüyüşü yapabilirsiniz.

Sivas Doğa Yürüyüşü

Doğa Yürüyüşü

Doğa Yürüyüşü

Sponsorlu Bağlantılar

Sivas, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için birçok parkura sahip bir şehirdir. Hem bozkır alanlarda hemde ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü yapma imkanına sahipsiniz. Eğer yürümeyi seviyorsanız şehir içinde de yürüyüşe çıkarak şehri ve şehir insanlarını daha yakından tanıyabilirsiniz.

Sivas Tödürge Gölü

Tödürge Gölü

Tödürge Gölü

Doğal bir göl olan ve Sivas’ın Zara ile Hafik ilçeleri arasında bulunan  Tödürge Gölü farklı bir aktiviteye ev sahipliği yapmakta. Buz altı dalışların yapıldığı bu göle ziyaretçi sayısı bir hayli fazla. Sivas Alpin Doğa Sporları Kulübü ile Sualtı Sporları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen buz altı dalışlara hem yöre halkının hemde ziyaretçileri ilgilisi oldukça fazla.

Sivas Alışveriş

Cam Üfleme

Cam Üfleme

Sponsorlu Bağlantılar

Sivas’tan döneceğiniz zaman hem kendinize hemde sevdiklerinize birşeyler almak isterseniz Sivas çarşılarını şöyle bir gezin. Yöresel kıyafetlerden süs eşyalarına kadar birçok alternatif bulunan Sivas’tan beğeneceğiniz birşeyler mutlaka olacaktır.

Sivas’a Gidince Yapmadan Dönmeyin

*** Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Kent Meydanı ve Kale Camii, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Taşhan, Subaşı Hanı, Sivas Kalesini görmeden,

Buruciye Medresesi

Buruciye Medresesi

*** Yufka tatlısı, etli yaprak sarması, sarığıburma tatlısı, fırın çöreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakmadan,

Sarığıburma Tatlısı

Sarığıburma Tatlısı

*** Ahşap oyuncak, bıçak, cam üfleme gibi el sanatlarından satın almadan

Sponsorlu Bağlantılar
Ahşap Oymacılığı

Ahşap Oymacılığı

sakın dönmeyin…

Sivas Yapılacak Şeyler ve Yapmadan Dönmeyin Foto Galeri


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Neyi İle Meşhur?